10 parimat jõulufilmi, mida sel hooajal vaadata

10 parimat jõulufilmi

Jõuluaeg on paljude jaoks eriline periood, kus traditsiooniliselt võetakse ette filmimaratonid, mis aitavad luua pühademeeleolu. Eestlaste seas on mitmed jõulufilmid saanud klassikaks, mida ikka ja jälle hea meelega vaadatakse. Need filmid räägivad lugusid, mis on täis maagiat, perekondlikke väärtusi ja sageli ka õpetlikke sõnumeid, pakkudes nii suurtele kui väikestele vaatajatele soojust ja rõõmsaid emotsioone.

Valik parimaid jõulufilme on mitmekesine, ulatudes ajatutest klassikutest nagu “Visa hing” kuni uuemate hittideni nagu “Elf”. Need teosed ei kuulu jõulude ajal ainult Eesti kinode ekraanidele, vaid on leidnud tee ka koduste teleekraanide ette, muutudes osaks perega koosveedetud kvaliteetajast.

Jõulufilmidel on oluline roll jõulutraditsioonides üle kogu maailma, kuid iga kultuuriruumi jaoks on välja kujunenud omad lemmikud. “Miracle on 34th Street” ja “Home Alone” on näited filmidest, mis pakuvad lõbusat meelelahutust kogu perele, olles samal ajal sügavamate sõnumite ja tähendustega.

Jõulufilmide Ajalugu

10 parimat jõulufilmi

Jõulufilmid kajastavad sageli aja vaimu ja kultuurilisi väärtusi, peegeldades erinevaid ajastuid alates varasemast kuldajastust kuni tänapäevaste hitideni, millesse sageli põimitakse maagiat ja pühade sõnumit.

Hollywoodi Kuldajastu

Hollywoodi kuldajastu oli filmikunsti varaseim periood 20. sajandi esimesel poolel, mil valmis mitmeid jõulufilmide klassikaks saanud teoseid. Sel ajastul sündis näiteks “See on imeline elu” (režissöör Frank Capra), mis jutustab loo mehest, kes avastab jõululaupäeval oma elu tõelise väärtuse. Filmi peeti algselt läbikukkumiseks, kuid aja jooksul on see saanud armastatud jõuluklassikaks. Teine märkimisväärne teos on Michael Curtizi “White Christmas”, mis kaunistab pühadeaega oma muusika ja südamlikkusega.

Moderne Klassika

1980ndate ja 1990ndate jõulufilmid lisasid jõululugude kanonisse uusi mälestusväärseid filme, millest paljud on tänaseks päevaks moderne klassika. Näiteks režissöör George Seatoni “Miracle on 34th Street” uuenduslik lähenemine tõi meieni jõuluvana tegelaskuju ning pühade imede teema. Samuti ei saa üle ega ümber Chris Columbusi “Home Alone”, kus Macaulay Culkin kehastab pere poolt jõuludeks maha jäetud poissi, saades koheselt publiku lemmikuks.

Uusversioone ja Uustulnukaid

Viimastel aastakümnetel on mitmed jõulufilmide klassikud saanud uusversioone, näiteks Charles Dickensi “Jõululugu” on tõlgendatud mitmel eri viisil ja see on kinolinal nähtud arvukate Scrooge’i tegelaskujude esituses. Lisaks on tehnoloogia areng ja uute platvormide, nagu Netflix, tulek toonud kaasa uusi jõulufilme. Need teosed, nagu “Jõulukroonika” ja “Jõuluprints”, rõhutavad pühade maagia universaalsust ning rikastavad jõulufilmide žanrit, mis jääbki arenevaks ja ajatult populaarseks.

Erinevate Žanrite Jõulufilmid

10 parimat jõulufilmi

Jõulufilmid pakuvad laia žanrite valikut, mis rahuldavad erinevaid maitseid romantilistest komöödiatest kuni perefilmideni. Need filmid käsitlevad teemasid nagu armastus, lahutus ja pühade hooaja imelisus, esitades sageli tuntud näitlejaid nagu Bill Murray ja Tim Allen.

Romantilised Jõulufilmid

Romantilistes jõulufilmides on sageli esiplaanil armastus ja romantika. Hallmarki kanal on tuntud oma hubaste ja magusate romantiliste filmide poolest, mis toovad pühade hooajal soojust südamesse. Samas kategoorias tihti esinevad romantilised komöödiad, mis kombineerivad armastusloo humoorika sisuga.

Komöödiad ja Must Huumor

Jõulukomöödiad pakuvad kergemeelset meelelahutust, olles samal ajal täis südamlikkust ja pühade vaimu. Mõned jõulufilmid, nagu Bad Santa Bill Bob Thorntoniga, paistavad silma oma musta huumori poolest, samas kui Scrooged, kus mängib Bill Murray, läheneb jõululugudele iroonilise ja satiirilise nurga alt.

Perefilmid ja Animatsioonid

Jõuluperiood on ideaalne aeg pere koosviibimisteks ja lastele suunatud meelelahutuseks, kusjuures Elf ja Lepatriinude jõulud on head näited filmidest, mis ühendavad pereväärtused ja pühade meeleolu. Animafilmid toovad jõuludesse maagilist meeleolu, pakkudes nii lastele kui täiskasvanutele rõõmu ja naeru.

Ikonilised Jõulufilmid ja Rollid

10 parimat jõulufilmi

Jõulufilmide maailmas on mitmeid ikoonilisi rolle, mis on aastate jooksul saavutanud legendaarse staatuse. Alljärgnevalt keskendume kolmele armastatud näitlejale ja nende jõulufilmides etendatud rollidele.

Macaulay Culkin ja ‘Üksinda Kodus’

Macaulay Culkin tõusis kuulsuse tippu Kevin McCallisteri rolli kaudu filmis “Üksinda Kodus” (Home Alone). Noore poisi osava ellujäämislugu, kes peab pühade ajal üksinda kodu kaitsma, on saanud üheks kõige armastatumaks jõulufilmiks.

Jim Carrey Kui Grinch

Jim Carrey särab Grinchi karakterina filmis “Kuidas Grinch jõulud varastas” (How the Grinch Stole Christmas). Carrey ainulaadne võime kehastuda eriskummalisse rolli on teinud temast paljude lemmiku ning toonud Grinchi karakterile uue elu.

Will Ferrell Kui Elf

Will Ferrelli mängitud Buddy the Elf filmis “Elf” on muutunud jõulude sünonüümiks paljudele vaatajatele üle kogu maailma. Ferrell esitab rolli suure südame ja lapsiku rõõmuga, tehes “Elfist” kaasaegse jõuluklassika.

Muusika ja Laulud Jõulufilmides

Jõulufilmid on tuntud oma südantsoojendava muusika ja meeldejäävate laulude poolest. Muusika ja laulud jõulufilmides toimivad emotsionaalse taustana toimuva kajastamiseks, aidates vaatajal luua sügavamat sidet filmi sündmustega. Jõululaulud kutsuvad esile pühade meeleolu, tihti kasutades muusikali elemente, mis rõhutavad loo dramaturgiat.

Näiteks:

 • “It’s a Wonderful Life” kasutab oma rikkalikku heliriba, et luua ajatu pühadekogemus.
 • “Home Alone” sari on tuntud John Williamsi loodud meeldejääva filmimuusika poolest, mis tõstab esile filmi koomilisi ja südamlikke hetki.

Eriti jõulufilmides on oluline muusika ja laulude valik, et tugevdada filmide pidulikku atmosfääri. Läbi kaasahaaravate laulude, nagu näiteks “White Christmas” filmist “Holiday Inn”, tuuakse esile jõulude tähendus ning jagatakse seda rõõmu nii tegelaste kui ka vaatajatega.

Paljud jõulufilmid kasutavad ka otsest muusikali vormi, kus tegelased laulavad ja tantsivad, lisades nii narratiivile dünaamilisust ja väljendusrikkust. Sellise lähenemise näiteks on film “The Nightmare Before Christmas”, kus muusika on võtmetähtsusega tegelaste tunnete ja filmi fantaasiarikka maailma edasiandmisel.

Lühidalt, muusika ja laulud jõulufilmižanris ei ole vaid taust helideks, vaid oluliseks komponendiks, mis aitab luua maagilist jõulutunnet ja täiendab filmi narratiivi.

Jõulufilmid Voogedastusteenustes

Jõulufilmide hulgas on mitmeid, mis on saadaval erinevates voogedastusteenustes. Netflix pakub laia valikut jõuluteemalisi filme, sealhulgas populaarseid uusi filme nagu “Klaus” ja “Jõulukroonika”. Mõlemad filmid on saanud kiitust oma soojade lugude ja kaunite animatsioonide eest, pakkudes nii lastele kui ka täiskasvanutele pühade meelelahutust.

Disney+ on koduks paljudele armastatud jõulufilmidele, pakkudes vanemate Disney klassikute kõrval ka uuemaid lisandusi. Filmid nagu “Jõuluprints” rõõmustavad romantikasõpru, pakkudes traditsioonilisi jõuluteemalisi lugusid armastuse ja imeootuse vahel.

Eesti keeles on saadaval väiksem valik jõulufilme, kuid suuremad platvormid nagu Netflix toovad tihti välja ka eestikeelseid versioone. Tuntud näitlejad, nagu Arnold Schwarzenegger, on osalenud jõulufilmides, mis on tänaseks muutunud klassikaks ja mida voogedastusplatvormid sageli oma jõulukollektsiooni lisavad. Sofia Coppola ja Michael Cera poolt loodud filmid ei pruugi olla tavapärased jõulufilmid, kuid nende ainulaadsed lood võivad siiski pühade ajal leida tee vaatajate ekraanidele.

Voogedastusteenused on teinud jõulufilmide vaatamise lihtsaks ja mugavaks, tuues pühade hooajal kodudesse soojust ja rõõmu. Olgu eelistuseks siis klassikalised jõulufilmid või uued originaalloomingud, leidub kindlasti midagi igale maitsele.

Kuidas Valida Jõulufilmi?

Jõulufilmi valimine on paljudele traditsiooniks, mis loob koduse jõulumeeleolu. Esmalt peaksite mõtlema, millist emotsiooni otsite. Kas soovite naerda goofy tegelaste üle või tunnete rohkem päkapikkude ja maagia poole? Või ehk eelistate klassikalist lugu, mis toob esile pühade tähenduse?

Hea jõulufilm peaks tekitama sooja tunde ja sobima vaatamiseks mitmel diivanil veedetud õhtul. Mõelge, kes filmi vaatama hakkavad. Kas otsite midagi lastele, mis oleks täis seiklust ja päkapikke? Või midagi täiskasvanutele, kus on peenemat huumorit ja sügavamaid sõnumeid?

Filmi valimisel tasuks kaaluda järgmisi tegureid:

 • Sihtgrupp: On film mõeldud peredele, lastele või ainult täiskasvanutele?
 • Žanr: Kas eelistate komöödiat, draamat või animatsiooni?
 • Meelolu: Kas otsite midagi südantsoojendavat, lõbusat või äkki isegi pisaratkiskuvat?
 • Klassika või uus film: Kas minna kindla peale välja tuntud klassikutega või avastada uusi teoseid?

Siin on näide sellest, kuidas võite oma otsust kitsendada:

 1. Valige eelistatud žanr.
 2. Mõelge, kes vaatavad filmi koos teiega.
 3. Otsige filme, mis loovad soovitud meeleolu.

Jõuluteemalised Filmitraditsioonid

Jõuluaeg on traditsiooniline aeg, mil inimesed üle maailma kogunevad pereringis vaatama filme, mis toovad soojust südamesse ja loovad pühademeeleolu. Eesti peredes on jõulufilmide vaatamine samuti osa aastalõpu traditsioonidest, pakkudes ühist aega ja jagatud naudingut.

Filmiõhtu Planeerimine

 • Pereliikmed valivad koos välja filme.
 • Kodune kinosaal seatakse üles mugavate istekohtade ja jõulukaunistustega.

Jõuluteemalised Lemmikud

 • “Charlie Browni jõulud” – armastatud kogupere animafilm, mis peegeldab jõulude tõelist vaimu.
 • “Jõuluvana” – lõbus lugu, mis toob naeru igasse pereõhtusse.

Filmivalikus on tihtipeale ka staaride, nagu Miley Cyrus või George Clooney, jõulufilmid, mis toovad kinolinale glamuuri ja hooaja värskust. Samas ei puudu ka kodumaised jõulufilmid, mis kannavad edasi eestlastele omaseid talvisi traditsioone ja tundeid.

Pühade Klassikute Taasvaatamine
Jõulufilmide juurde naasemine igal aastal loob tunde, nagu kohtuks vanade sõpradega. Filmid, nagu Amy Poehleri jõulufilmid, pakuvad huumorit ja peresidemeid rõhutavaid teemasid, mis sobivad ideaalselt jõuluõhtuks.

Jõulufilmide Mõju Popkultuuris

Jõulufilmid on avaldanud sügavat mõju popkultuurile, tuues ekraanile lugusid, mis on saanud nii täiskasvanute kui laste lemmikuteks. Need filmid kajastuvad mitte ainult meeleolukate laulude ja stseenide kujul, vaid ka kuulsate näitlejate, nagu George Clooney, osavõtul.

 • Hollywood on aastate jooksul loonud palju meeldejäävaid jõulufilme
 • Jõulufilmide läbivad teemad käsitlevad sageli kinkimist, pere koosolemist ja jõuluvaimu.

Jõulufilmid nagu “Lepatriinude jõulud” ja “Home Alone” on muutunud pühadeaegseteks traditsioonideks, mida vaadatakse igal aastal. Need teosed lõid uusi suundumusi filmitegemises ja toetavad pühade turundust.

Miley Cyrus on samuti seotud jõulufilmidega, osaledes eriprojektides ja pühadeteemalistes muusikavideotes. Tema panus popkultuuri näitab, kuidas isegi muusikaartistid saavad olla osa selles žanris.

 • Näitlejad ja nende rollid on tihti nii populaarsed, et muutuvad osaks fännide pühadetraditsioonidest
 • Jõulufilmid mõjutavad ka moesuundi ja pidulike rõivaste disaini, levitades pühade värve ja mustreid.

Jõulufilmide temaatika ja nendega seotud popkultuuri elemendid on olulised kaubamärgi ja turunduse seisukohast. Need filmid on tutvustanud vaatajatele mõnusaid pühade traditsioone ning toonud ekraanile ikoonilised karakterid ja lood, mis kestavad aastakümneid.